سفارش تبلیغ
صبا
خداوند متعال، کسی را که در زندگی اش بخیل است و به هنگام مرگش بخشنده می شود، دشمن می دارد . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
لوگوی وبلاگ
 

دسته بندی موضوعی یادداشتها
 
کتاب ، دهمرده ، آرشیو ، دهمرده های موفق استان ، دکتر حبیب الله دهمرده ، دکتر دهمرده در سنگری دیگر ، سایت آموزش مجازی دروس و نرم افزار سایت دانلود کتاب سایت دا ، شبستری ، شهید رضا دهمرده ، مجموعه مداحی از حاج صادق آهنگران ، معرفی سایت پاسخگویی به مسایل دینی ، موسیقی سیستانی ، ویژگی هایی که دهمرده داشت و دارد یکی تلاش و زحمت کشیدن است که می ، دهمرده - سیستان و بلوچستان ، www.mehrekerman.comمهر کرمان ، آهنگ ها و ترانه های زابلی و سیستانی ، آهنگران ، استاندار محبوب کرمان ، جناب آقای دکتر دهمرده ، اقوام و طایفه‌های سیستانی استان سیستان و بلوچستان ایران ، به او دهمرده نگویید بلکه وی حقیقتا صدمرده است ، تاریخ سیستان-سیستان زادگاه نخستین ها-سیستان ، تصاویر بیاد ماندنی از دکتر دهمرده ، تیره‌های ده مرده ، حبیب الله دهمرده ، حبیب الله دهمرده استاندار لرستان شد ، حبیب اله دهمرده ، دانلود آهنگ های سیستانی و زابلی ، دانلود موسیقی سیستانی از آقای ذولفقاری آلبوم اوشیدا آهنگهای ، درود و بدرود صمیمانه جناب آقای دکتر دهمرده در پاسخ به ابراز احسا ، دکتر دهمرده ، اساس وجودیش را خدمت بی منت به مردم می داند ، دکتر دهمرده که بحمدالله خستگی رو به خستگی وا داشتند ، دکتر مهدی دهمرده ،

صفحات اختصاصی
 
دهمرده
آمار و اطلاعات

بازدید امروز :50
بازدید دیروز :47
کل بازدید :492702
تعداد کل یاداشته ها : 112
97/9/28
6:14 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
علی[55]
این وبلاگ برای معرفی سایتهای دانلود کتاب فارسی و یادداشتهای شخصی می باشد و ضمنن شما با دکتر دهمرده در این وبلاگ بیشتر آشنا می شوید.

خبر مایه

بنا بر متون پیش از اسلام، یازدهمین سرزمینی است که اهورا مزدا بیافرید و چهاردهمین ساتراپی (ایالت) در ساختار دولت ساسانی محسوب می شد. فراوانی و تنوع این نامها که گاه ریشه هندواروپایی دارد دلیل بر قدمت، قداست و دیرینگی این سرزمین اسطوره ای است. به نوشته «واسیلی بارتولد» مؤلف تذکره جغرافیای تاریخی ایران، بیش تر دانشمندان بر این باورند که مردم سیستان، اصیل ترین ایرانیان و نمونه بارز نژاد آریایی هستند که بهتر از سایر اقلیمهای جغرافیایی ایران، زبان و ویژگیهای ایرانیان دوره های تاریخی را حفظ کرده اند و معتقد است که مردم سیستان، هزاران سال پیش، نخستین دولتهای سازمان یافته آریایی را در فلات ایران پدید آورده اند. این حوزه فرهنگی – تاریخی که به گاهواره فرهنگ ایران زمین نامبردار است در زمان داریوش هخامنشی، از سوی بطلمیوس، آریا پولیس نام گرفته که بیانگر یکی از کانونهای بزرگ جمعیتی قوم آریا در سیستان است.

سیستان برخاسته از دل تاریخ، که تمام هنگامه های تاریخی را با سرافرازی پشت سر دارد. از منظر تاریخی، اساطیر ملی و حماسی نیز سزاوار شایستگی است.

تصویرسیستان خاستگاه نخستین تمدنهای پیشرفته بشری، کانون اجتماعات شهرنشینی، پل ارتباط آسیای غرب با مناطق هندوچین، و معبر کاروانهای تجاری بوده است. شهر سوخته با 5 هزار سال دیرینگی؛ بهترین مرکز شهرنشینی در عصر مفرغ، و ترکیب زیبایی از خلاقیت، فراست صنعت و فرهنگ گذشته، دهانه غلامان (یا دروازه بردگان)؛ نمونه معماری موفق یک شهر هخامنشی، کوه خواجه؛ دژ سنگی و استوار برآمده از درون هزاران رمز و راز تاریخ اشکانی، ساسانی و هنر و تمدن و فرهنگ ایران باستان، زاهدان کهنه یا به قول هنری ساوج؛ لندن آسیا، زبان تصویر گویای هزاره های تاریخ است.

سیستان زادگاه آسیابهای بادی جهان و سهم ایران در شکل گیری زوایای تمدن است.
 ادامه مطلب...

88/5/4::: 12:0 ع
نظر()
  

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم زاهدان جناب آقای آیت الله سلیمانی:

جناب آقای دکتر دهمرده که بحمدالله خستگی رو به خستگی وا داشتند

و به عجز و ناتوانی انداختند. ( زاهدان سال 86)

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین جمالی زاده امام جمعه جیرفت : پروفسور دهمرده شخصیتی

دانشمند و مؤمن و اهل تلاش و نجیب و متواضع ولی جدّی با کارنامه ای بسیار موفق

 و شیفته ولایت از الطاف خداوند بر این استان می باشد.

 


 

معاون اول سابق رئیس جمهور جناب آقای دکتر داوودی :(در کرمان)      

                                    

استانداری که به اینجا آمده است ما ایشان را در سیستان و بلوچستان تجربه کرده ایم

ایشان کسی بود در اونجا که از هیچ ، همه چیز می ساخت .

این گونه انسانها رو در کشورمان نیاز داریم .

ان شاءالله از پس جناب آقای استاندار برمیاد اینکاره است .

 

وزیر صنایع جناب آقای دکتر محرابیان :  (در کرمان)

سالهای 66 - 67 جناب آقای دکتر دهمرده استاد بنده در دانشگاه

در سیستان و بلوچستان بوده اند .

و ایشون مقام استادی بنده رو هم دارند.


87/10/24::: 12:18 ع
نظر()
  

کلیپ گلچین عملکرد دکتر دهمرده در زمانیکه استاندار سیستان و بلوچستان بودند. برای دیدن این کلیپ اینجا کلیک کنید .

نکته : برای دیدن کلیپ از گوگل باید فلش پلیر را روی سیستم نصب داشته باشید و یا آن را نصب کنید . 

 


  
  

 ستوان یکم شهید رضا دهمرده

شهید رضا دهمرده در شهرستان زاهدان در سال 1345 در خانواده ای دیندار پا به عرصه گیتی نهاد. دوران کودکی و نوجوانی خود را در حالی طی نمود که شراره های انقلاب به شعله تبدیل می شد تا پایه های ظلم و جور را در نوردد و به خاکستر بدل سازد.

 روحیه متعلمانه وی از یک سو نظم پذیریش از سوی دیگر موجب شد تا وی علیرغم وجود تمام مشکلات به تحصیلات خود ادامه دهد و از این و پس از اخذ دیپلم به استخدام ژاندارمری درآمد و سپس در دانشکده افسری در رشته علوم پایه انتظامی پذیرفته شد و به اخذ لیسانس نائل آمد. عشق و علاقه زائدالوصف وی به میهن اسلامی و مردم مسلمان موجب شد تا سوختن و ساختن را تاب نیاورد و به همین جهت با شهامت به مبارزه با سوداگران مرگ پرداخت و آن قدر در این راه مصمم، ثابت قدم، قاطع وشجاع بود که آوازه نامش رعشه بر اندام تبه کاران و سیاه اندیشان می انداخت.

فرماندهی مدبرانه توام با هوش و ذکاوت نبوغانه وی سبب شده بود اکیپی را که وی سرپرستی می نمود به اکیپی تبدیل شود که در کلیه عملیات های مهم هم امید باشد و هم نوید. ساعتی مانده به بامداد یکی از روزهای پایانی سال 1379 خبری مبنی بر عبور کاروان مواد مخدر از منطقه چاه شور- ایرانشهر واصل می شود، رویارویی با این کاروان مرگ را به کسی سپردند که از پس عملیات گذشته به خوبی برآمده بود و او کسیی نبود جز جناب سروان دهمرده، کسیکه در آخرین عملیات خود که دو هفته پیش از این صورت گرفت موفق شد از ورود 4000 کیلوگرم تریاک به داخل کشور جلوگیری نماید. بنابراین گروهی مجهز از گردان 122 سیدالشهداء همان گردانی را که جناب سروان دهمرده فرماندهی آن را بر عهده داشت به سرپرستی خود وی به منطقه اعزام شدند و سریعا به شناسایی منطقه پرداختند.

باری، بدخواهی بدخواهان، کینه کینه جویان و… دست به دست هم داد تا در ساعت 9 بامداد در 120 کلومتری ایرانشهر و 15 کیلومتری چاه شور جناب سروان رضا دهمرده در حین ماموریت شهد شهادت نوشد و به دیار حق بشتابد.

خورشید در هفدهم اسفند ماه غروبی غم انگیز داشت.

یاد و خاطره اش همواره جاودان باد

 


86/9/26::: 10:43 ص
نظر()
  

 

نام و نام خانوادگی : شهید رضا دهمرده ،  فرمانده دلاور گردان تکاور سید الشهدا قرارگاه عملیاتی مرصاد زاهدان

 

نام و نام خانوادگی:  دکتر حبیب الله دهمرده

سمت: استاندار لرستان

 

نام  و نام خانوادگی : دکتر نظر دهمرده

سمت : عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان و استاد دانشگاه آزاد اسلامی 

 

نام و نام خانوادگی : احمد دهمرده

سمت : فرماندار زهک

 

نام و نام خانوادگی : مهندس حسن دهمرده  

سمت : مشاور وزیر در امور منابع طبیعی در استان و قبلاً رئیس منابع طبیعی بوده اند تا سال86

 

نام و نام خانوادگی : دکتر مصطفی دهمرده

 آقای دکتر اولین جراحی پیوند کلیه را در استان انجام داده اند و قبلاً رئیس بیمارستان امام علی (ع)  زاهدان بوده اند . و ... .

 

 نام و نام خانوادگی : علیرضا دهمرده

سمت :رئیس جهادکشاورزی شهرستان ایرانشهر

 

نام و نام خانوادگی : حمید رضا دهمرده

سمت : رئیس بازارچه مرزی میرجاوه 

 

نام و نام خانوادگی : مسعود دهمرده

سمت : سرپرست اداره تربیت بدنی شهرستان زابل

 

نام و نام خانوادگی : سلطانعلی دهمرده

سمت : رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای شهرستان زابل 

 

نام و نام خانوادگی : برات دهمرده

مورخ ، سه کتاب معروف از ایشان - تاریخ سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران در دوره سامانیان، دیلمیان و غزنویان - دولت بختیار و تحولات انقلاب اسلامی - ملوک سیستان: بررسی اوضاع سیاسی، و اقتصادی و اجتماعی سیستان در فاصله سال های 1148 - 393 ه ق / 1736 - 1003 م

 

نام و نام خانوادگی :  احمد دهمرده

سمت :    شهردار زابل

 

 

نام و نام خانوادگی : دکتر مهدی دهمرده  ( فرزند حبیب ا... )

دکتر مهدی دهمرده تا کنون موفق به چاپ کتبی در آلمان و مقالاتی در مجله های علمی معتبر دنیا در زمینه آموزش زبان انگلیسی در ایران شده است. وی دارای سخنرانی های متعدد در کنفرانس های بین المللی دنیا بوده و تخصص اصلی ایشان در زمینه رویکرد ارتباطی و آموزش زبان انگلیسی در جمهوری اسلامی ایران می باشد.

 

نام و نام خانوادگی : مهدی دهمرده ( فرزند غلامعلی )

اولین دانشجوی دکتری دانشگاه زابل


 

 

مسعود دهمرده

دانشجوی رشته برق در آمریکا

 

 

مجید دهمرده

رئیس دانشگاه پیام نور زهک86/8/9::: 8:36 ص
نظر()
  

 

                        

                                                            دکتر نظر دهمرده

                                           رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان


86/5/22::: 11:48 ع
نظر()
  
  
<      1   2